Подячна Літургія з нагоди завершення навчального року

У п’ятницю відбулася подячна Божественна Літургія з нагоди завершення навчального року у Католицькому ліцеї святого Василія Великого.

Моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Щоб подякувати Богу за успішно пройдений рік навчання, цього дня в храмі Різдва Пресвятої Богородиці Центрального протопресвітеріату м. Івано-Франківськ
зібралися уся спільнота Католицького ліцею.

Своїм співом моління супроводжував шкільний хор.
У часі Божественної Літургії Митрополиту Володимиру співслужили прот. Маркіян Букатчук, директор ліцею, прот. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Архієпархії, прот. Євген Андрухів, голова Комісії сакрального мистецтва, прот. Іван Смішко, головний юрист Архієпархії, о. Василь Чорній, капелан Католицького ліцею та о. Віталій Сенько, учитель християнської етики в навчальному закладі.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, Митрополит Володимир роздумував над прочитаним уривком із Євангелія:

«Каже Господь: “Хто не покине Мене, а йтиме за Мною, той буде мати життя вічне”. Тому ми, ті, які прийняли науку нашого Господа, ті, які охрестилися й називаємо себе християнами — є дітьми Божими. Для нас з вами є життя вічне, але мусимо бути з Господом, аби воно було близько. Коли ми живемо згідно Божих Заповідей, то не маємо їх боятися, а радше питати: “Що я маю зробити, щоб не образити мого Господа? Як маю відноситися до Бога у молитві Літургії, щоб бути гідною дитиною Божою?”».

Відтак Владика Володимир ствердив, що коли Господь у людини на першому місці, то все інше на своїх місцях. І це стосується як шкільних років, так зрілого віку, й життя до самої смерті.

«Дорогі в Христі, мені дуже приємно бути на цій подячній Літургії. Дякую за запрошення! Нехай Всемилостивий Господь благословить вас у житті та у навчанні зокрема», — мовив Архієпископ.

На завершення моління о. Маркіян Букатчук мовив, що завершення навчального року особливе, бо свідчимо Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Священнослужитель зазначив, що навчальний рік був успішним, про що свідчить велика кількість грамот та похвальних листів, якими згодом Митрополит Володимир нагородив найстаранніших ліцеїстів.

Згодом о. Маркіян подякував Митрополиту Володимиру за постійну підтримку ініціатив та душпастирську опіку, а також, як дарунок, вручив Архієрею іменний мерч ліцею.
«Я дуже тішуся, що ви у нас є, бо ви — наше сьогоднішнє і майбутнє. Наша Архієпархія не була б такою гарною без вас!» — відповів Владика.

Насамкінець у храмі лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний», а Митрополит Володимир уділив присутнім своє архієрейське благословення.
Опісля на церковному подвір’ї учні, спільно з вчителями, батьками й духовенством, зробили пам’ятне фото.

Дякуємо Богу за ще один навчальний рік.
Та бажаємо нашим учням вдалих канікул!