Католицький ліцей розпрацьовує власну стратегію розвитку

З благословення Архієпископа та Митрополита Івано-Франківського УГКЦ, владики Володимира Війтишина Католицький ліцей святого Василія Великого розпочав процес стратегічного планування.

Стратегування стартувало з молитви та вступного слова директора ліцею, прот. Маркіяна Букатчука, який представив перед педагогічним колективом ліцею доповідь: «Що таке стратегія школи і для чого вона потрібна?». Зазначивши, які виклики сучасної освіти існують сьогодні, директор ліцею розповів колегам, що включає у себе процес розробки стратегії навчального закладу. Також нагадав про цінності, місію, візію школи, а також стратегічні та операційні цілі. Наостанок, о. Маркіян пояснив присутнім, як будуть виглядати етапи розробки стратегії школи.

Далі слухали заступника директора з навчальної роботи п. Андрія Лемка, який презентував учителям аналіз точки А, представивши результати самооцінювання, яке усі пройшли у 2022-2023 навчальному році.

Опісля усі присутні були поділені по групах для SWOT-аналізу за методикою «Світового кафе», щоб окреслити та представити сильні і слабкі сторони навчального закладу, а також зовнішні можливості та ризики, які існують.

На завершення результатів напрацювань у групах, слабкі сторони потрібно було перетворити у сильні, а виклики у можливості.

Що ж таке стратегія розвитку ліцею?

Стратегія розвитку визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти, умови, які необхідні для їх досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво й педагоги планують здійснити для досягнення визначених цілей, відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до майбутнього життя.

Для успішної реалізації стратегії необхідно прокомунікувати з усіма зацікавленими сторонами – учнями та їх батьками, педагогами, членами піклувальної ради, засновником ліцею.

Як правило, стратегію розробляють на наступні 3-5 років. Сьогодні ми лише на старті. Дякуємо усім за плідну та результативну працю. Щодня намагаємося ставати кращими, розвиватись та надихати.

Далі більше…