Католицький ліцей долучився до ініціативи «Зігрій убогого світлом стрітенської свічки»

У відповідь на заклик Архієпископа та Митрополита Івано-Франківського УГКЦ, кир Володимира Війтишина Католицький ліцей святого Василія Великого взяв участь у соціально-екологічній ініціативі „Зігрій убогого світлом стрітенської свічки“.

Стараннями ліцею було придбано 500 воскових свічок, виготовлених працівниками та волонтерами БФ Карітас та Екологічного бюро УГКЦ для учнів, батьків та працівників школи. Після спільної загальношкільної Божественної Літургії у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Центрального протопресвітеріату м. Івано-Франківська, яку очолив директор ліцею прот. Маркіян Букатчук в співслужіння з отцями ліцею, за добрим звичаєм було освячено ці стрітенські свічки. Кожен присутній міг взяти додому освячену свічку та долучитись додатковою благодійною пожертвою. Таким чином, сума виручених коштів із цієї благодійної ініціативи склала 22.813 грн. Виручені кошти будуть передані БФ Карітас через Екологічне бюро УГКЦ з метою реалізації подальших соціальних ініціатив для людей у потребі. Організатори акції зауважують також екологічний аспект цієї акції – використання натурального бджолиного воску у виготовленні самих свічок.

У своїй проповіді директор ліцею наголосив на суті самого свята:

«Велич свята Стрітення Господнього в тому, що людина, яка приходить в цей світ, не приходить для себе, а приходить для того аби пізнати Бога, Його полюбити і Йому служити. Людина, яка пізнала Бога вже не може жити лише для себе, вона хоче зустрітись з іншою людиною, а врешті зустрітись і з Ним! Зустріч з собою, зустріч з ближнім, зустріч з Богом – це і є сенсом свята Стрітення Господнього», мовив о. Маркіян.

Освячення свічок у це свято є давнім християнським звичаєм, бо саме свічка є символом світла.

Тож нехай освячені сьогодні свічки, нагадують нам, що хоч би якою сильною була темрява, Христос, який прийшов на землю, розвіює її навколо нас, бо Ісус є правдивим Світлом для світу.